Morena, Rębiechowo, Klukowo, Owczarnia, Oliwa [2009][Ślad GPS]

Ogółem 28 km, w terenie 11 km

Wyruszyliśmy z Wrzeszcza, z okolic centrum handlowego Manhattan. Pojechaliśmy Jaśkową Doliną na samą górę czyli na Morenę. Na końcu drogi  skręciliśmy w prawo w ulicę Franciszka Rakoczego i na najbliższym skrzyżowaniu pojechaliśmy w lewo w ulicę Bulońską. Na końcu ulicy Bulońskiej skręciliśmy w prawo w ulicę Myśliwską. Po paru minutach zjazdu, droga sie kończy i trzeba kontynuować jazdę po piachu. Jadąc piaszczystą drogą dojeżdżamy do małego jeziora (tereny wokół jeziorka są to stare poligony wojskowe) objeżdżamy je prawą stroną i jedziemy dalej prosto. Po prawej stronie będzie znajdował się stary nasyp kolejowy, na który trzeba wjechać. Prowadzi on aż do samej obwodnicy Trójmiasta.
Uwaga ! Tereny od jeziorka, aż do samej obwodnicy są nielegalnie ujeżdżane przez quady i enduro. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i uważać.
Po przekroczeniu obwodnicy, po lewej mijamy zbiornik retencyjny i jedziemy piaszczystą droga (droga jest dość uczęszczana i prowadzi miedzy ogródkami działkowymi), aż do skrzyżowania, za którym na wprost widać kościół. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i od razu za cmentarzem skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do szosy (ul. Budowlanych)  przekraczamy ją i wjeżdżamy do lasu (po prawej stronie powinien być oddział firmy Skanska). Od razu po wjeździe do lasu, skręcamy w lewo i mijamy „szlaban do lasu”. Dojeżdżamy lasem, aż do samego terenu lotniska, mijamy pozostałości po linni kolejowej, skręcamy w prawo i jedziemy kawałek ulicą Szybowcową, do ul. Słowackiego, wjeżdżamy na chodnik (jazdy szosą nie polecam, ze względu na duży ruch w kierunku lotniska) i za moment jesteśmy przy terminalu.

 

Z lotniska pojechaliśmy mało uczęszczaną, dziurawą szosą w kierunku Klukowa i Owczarni. Droga z lotniska do Owczarni jest bardzo prosta, jedzie się cały czas asfaltową drogą (część trasy wiedzie wzdłuż obwodnicy).Dojeżdzamy do Selgrosa i skręcamy w prawo na wiadukt nad obwodnicą.

 

Zjeżdżamy z mostu i skręcamy w lewo i prawie od razu w prawo w kierunku lasu. Omijamy znów „szlaban do lasu” i jedziemy, a w zasadzie zjeżdżamy Doliną Świeżej Wody, a póżniej Doliną Ewy do Oliwy. Tuż przed wjazdem do Oliwy warto jest odbić niebieskim szlakiem w prawo do zabytkowej kuźni wodnej.

 

Z kuźni zjeżdżamy do Oliwy i potem ścieżką  wzdłuż al. Grunwaldzkiej do domu.

Dokładna mapa opracowana za pomocą GPS

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>