Wycieczka w okolice Garczyna (2008)

Ogółem 40 km, w terenie 34 km

 

Gołubie – Skorzewo -Cząstkowo – Wieprznica – Owśnice ( Diabelski Kamień) – j. Garczyn – Skorzewo – Sikorzyno – Gołubie

Wyruszyliśmy z Gołubia, jedziemy czerwonym szlakiem wzdłuż jeziora Dąbrowskiego, przejeżdzamy przez przesmyk łączący j.Dąbrowskie z j.Lubowisko i w dalszym ciągu czerwonym szlakiem przez Skorzewo i Cząstkowo do miejscowości Wieprznica, skąd dalej polnymi drogami do Owśnic, gdzie znajduje się Diabelski Kamień.

.

Jedziemy dalej w stronę jeziora Garczyn, mijamy po drodze nieczynny juz młyn na rzeczce łączącej j.Wieprznickie z j.Garczyn, nad którym robimy krótką przerwę. Z nad jeziora jedziemy leśną drogą w stronę Kościerzyny, i po około 1 km skręcamy w lewo w stronę Skorzewa, kierując się kamiennymi „znakami drogowymi”

 

Ze Skorzewa jedziemy kawałek czerwonym szlakiem który niebawem opuszczamy, skręcamy w prawo przejeżdzamy pod torami kolejowymi i polnymi drogami dojezdzamy do Sikorzyna i dalej starym nasypem kolejowym do Gołubia.

 

Trasa była dość trudna i męcząca, bo w wielu miejscach był piach prawie jak na plaży. Trasa była również niebezpieczna, ponieważ po różnych pipidówach biegały luźne psy, które nie były zbyt przyjaźnie nastawione…

Widok na jezioro Dąbrowskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>